DenizBank, Biyometrik Kart ile Parmak İzi Kullanarak Güvenli Ödeme Sistemi Sunuyor

DenizBank, Biyometrik Kart ile Parmak İzi Kullanarak Güvenli Ödeme Sistemi Sunuyor

DenizBank, ödeme işlemlerinde şifresiz ve temassız sınırları ortadan kaldıran, finansal güvenliği artıran Biyometrik Kart’ı tanıttı. Parmak izi doğrulama teknolojisiyle donatılmış bu kart, çip teknolojisiyle birleştirilerek kullanıcıların ödemelerini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmesini sağlıyor.

Parmak iziyle çip teknolojisini bir araya getiren DenizBank Biyometrik Kart, kullanıcıların kartlarını ödeme noktasındaki temassız alana okutmalarına olanak tanır. Parmak izinin doğrulanması ve sistemde saklanan dijital parmak iziyle eşleşmesinin ardından ödemeler anında tamamlanır. Bu kart öncelikle sınırlı sayıda üretilerek müşterilere sunulacak ve ilerleyen dönemlerde tüm kanallardan başvurular kabul edilecek.

Yenilikçi Adımlarla Sektörde Öncü Olmayı Hedefliyoruz

DenizBank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ayşenur Hıçkıran, ödeme sistemlerinin hızla dijitalleştiğini ve temassız teknolojilerin önem kazandığını belirtiyor. Parmak izi doğrulama teknolojisinin biyometrik verilerin kişiye özel olması nedeniyle finansal güvenliği artırdığını vurguluyor. DenizBank olarak, müşterilerin hayatlarının bir parçası olmayı ve güvenlik ihtiyaçlarına hızlı ve pratik çözümler sunmayı amaçladıklarını belirtiyor. Teknoloji ve inovasyon güçleriyle sektörde öncü yenilikleri hayata geçirmeyi hedeflediklerini ifade ediyor. Güvenli ödeme teknolojilerine yoğun yatırım yaparak, geleceğin temassız ve mobil odaklı ödeme sistemlerine uyum sağlamayı amaçlıyoruz.

Ödeme Deneyimini Herkes İçin Daha Güvenli ve Hızlı Hale Getiriyoruz

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal ise DenizBank ile gerçekleştirdikleri iş birliğinden memnuniyet duyduklarını belirtiyor. Kart sahiplerine güvenli ödemelerin yanı sıra hızlı ve sorunsuz bir ödeme deneyimi sunmayı önemsediklerini vurguluyor. DenizBank Mastercard Biyometrik Kart’ın, çip teknolojisi ve parmak iziyle kimlik doğrulamasını bir araya getirerek, kullanıcıların alışveriş yaparken kimliklerini güvenli bir şekilde doğrulamalarına olanak sağladığını ifade ediyor. Bu kartın, işletmelerin ek bir işlem yapmasına gerek kalmadan alışveriş yapan kişinin kimliğini doğrulamasına olanak tanıdığını belirtiyor. Mastercard logolu DenizBank Biyometrik Kart sahiplerinin dünya genelinde tüm POS ödeme noktalarında kartlarını kullanabileceğini söylüyor. Türkiye’nin finansal ekosistemdeki inovasyonlara örnek olacak hızda ilerlediğini vurguluyor.

Gürdal, DenizBank ve Mastercard’ın finansal inovasyona odaklandıklarını ve biyometrik bilgilerin güvenli doğrulama yöntemi olduğunu belirtiyor. Biyometrik çözümlere yatırım yaparak, dijital çağın güvenlik zorluklarıyla mücadele etmenin yanı sıra ödeme deneyimini iyileştirmeyi amaçladıklarını belirtiyor. Herkes için daha güvenli, hızlı ve kullanışlı bir ödeme deneyimi sunmayı hedefliyorlar.

YORUMLAR YAZ