İlksandan Nasıl Kredi Çekilir

İlksandan Nasıl Kredi Çekilir

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak kurulmuş olup, vakıf, dernek veya sendika özelliği barındırmayan, kendi tüzel kişiliği olan bir kamu kurumudur. Devletimizde toplamda 8 adet ikraz kredisi vardır. Her kredi farkı olduğundan başvuru şartları da değişmektedir. Genel olarak 657 tabi devlet memuru sıfatını taşıyan, İlksan sandığına üye olup, aidatlarını ödemeye başlayan, maaşında haciz bulunmayan, borcu varsa borcunu kapattıktan sonra 6 ay geçmiş olan bireyler İlksan kredisine başvurabilir.

İlksan’dan Nasıl Kredi çekilir? Finans Ve Ekonomi Açısından Değerlendirmesi Nasıldır?

Kredi çekme işlemi internet üzerinden yapılabilmektedir. Ve aşamaları anlaşılır bir şekilde ilerlemektedir. Gerekli aşamalar tamamlandıktan sonra 657 tabi devlet memuru sıfatını taşıyan, İlksan sandığına üye olup, aidatlarını ödemeye başlayan, maaşında haciz bulunmayan, borcu varsa borcunu kapattıktan sonra 6 ay geçmiş olan bireyler İlksan kredisine başvurabilmektedir. Bu durum sayesinde sadece aşamalardan geçebilen bireyler İlksan’dan kredi çekebilir. Böylece finans ve ekonomi açısından zincirleme problemler oluşmaz. 

İlk olarak  https://otomasyon.ilksan.gov.tr/uyeler/giris  adresine giriş yapılır. Önümüze 2 tane seçenek çıkmaktadır. Çıkan e-devlet veya MEBBİS şifre seçeneklerinden bir tanesini seçerek sisteme giriş yapalım. Daha sonra sayfanın sağ üstünde bulunan İkraz başvuru yap kısmına tıklayalım. İkraz başvuru ve kefil türünü belirleyelim. Kişisel bilgilerimizi de girip kaydet butonuna tıklayalım ve daha sonra onayla diyelim. Böylece ön başvuru tamamlanmış oluyor. Daha sonra taahhütname ve ek belgeleri indirip dolduruyoruz. Son olarak Yazdır butonuna tıklayarak belgelerin çıktısını alalım. Çıktısı alınan belgeleri uygun bir şekilde dolduralım ve posta veya kargo yoluyla Demirlibahçe, Demirkapı Sokak Numara: 24, 06340 Mamak/Ankara adresinde bulunan genel müdürlük şubesine gönderelim. 

Eğer bir sorun yoksa 8 iş günü içerisinde belirtilen hesap numarasına ödeme yatırılır. Ödeme günleri haftada 3 gündür. Bu günler Salı, Perşembe, Cuma günleridir. Sonuç olarak bu üç günün herhangi birinde 8 gün içerisinde kredinizi alabilirsiniz. 

Eğer işleminizi direkt kamu kuruluşu üzerinden yapmak istiyorsanız İstenilen temel iki evrak bulunmaktadır. Bu iki evrakın tamamı tüm İlksan kredi türleri için geçerlidir.

1. Başvuru sahibinin ıslak imzalı istek formu
2. Taahhütname

Bu iki evrakı internet üzerinden online olarak  başvuru yaptıktan sonra son aşamada indirip, yazdırarak doldurduktan sonra Demirlibahçe, Demirkapı Sokak Numara: 24, 06340 Mamak/Ankara adresinde bulunan genel müdürlük şubesine teslim edebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ