Bitcoin ve Kanada Ekonomisi

Bitcoin ve Kanada Ekonomisi

Bitcoin günümüzde çok sayıda insanın tercih etmiş olduğu bir kripto para birimidir. Tamamen bir merkeze bağlı olmaksızın şifrelerle kodlanmış bir para birimi olarak da bilinmektedir. Zaman içerisinde bitcoin popüler hale gelince çeşitli altcoinler oluşmuştur. Bu altcoinler, bitcoin’in yavrusu gibidir.

Bitcoin zaman içerisinde kullanılınca ve çeşitli firmaların ilgi odağı olunca daha da geliştirilmiştir. Bazı bireyler, firmalar, şirketler neredeyse tüm parasını yatırım amaçlı bitcoin’e yatırmış ve bunun üzerine çeşitli kodlamalar gelişmiştir. Çeşitli kodlamalar da yavru altcoin oluşumuna zemin hazırlamıştır.

Kanada ‘da Bitcoinin Kötü Şöhreti

Kanada’da bulunan QuadrigaCX şirketinin kurucusu olan Gerald Cotten bir gün aniden hayatını kaybetti. Bu şirket bir kripto para şirketi olarak bilinmekteydi. Kanada ekonomisi bu haberle çalkalandı. Bu sebepten ötürü yatırımcılar dolandırıldığını iddia ettiler. Çünkü kurucu 30 yaşında ve gençti. Yatırım yapan 76 bin kişiye minimum 137 milyon dolar gibi bir meblağa ödemesi gerekiyordu. Söylenilenlere göre ortağı dolandırıcı olarak ünlenmişti. Ölümü şüpheli olan Cotten’dan haber alınamadı. Paralar da çöp oldu. Bu olaydan sonra Kanada hükümeti, Kanada ekonomisi için yapılan yatırımlara sınır koydu. Bu sayede para kaybı yaşansa bile bir sorun teşkil etmeyecek .

Bitcoin ve Altcoin Piyasasını Nereden Takip Edebilirim ?

Bitcoin ve altcoin piyasasını morewes.com adresinden kolayca takip edebilirsiniz. Bitcoin ve altcoin piyasası inişli çıkışlı olduğu için anlık gelişimlerden haberdar olmanız gerekmektedir. Morewes.com adresi size bu değişimleri anlık sunmaktadır.

Bu inişleri çıkışları olan piyasada bitcoinlerine sigorta yaptırmayan bireylerden zarar edenler de olmuştur. Bu sebepten yüksek bitcoin alımlarında sigorta yaptırmak önem arz etmektedir.

YORUMLAR YAZ