Ekonomi Ve Bitcoin

Ekonomi Ve Bitcoin

Şifreler ve kodlar ile tanımlanmış olan, merkeziyetçi bulunmayan para birimine ‘’bitcoin’’ ismi verilmektedir. Günümüzde değeri oldukça artan bitcoin birçok firmanın da tercihi olmuştur. Çok fazla bitcoin’e sahip bireyler ani fiyat düşüşlerine karşı sigorta ile koruma altına almaktadır. Birçok alanda kullanılan sigorta sistemi ünlenen bitcoin için de kullanılmaktadır.

Para ve ekonomi denilince akla Kanada ekonomisi gelmektedir. Kanada ekonomisi imalat, ekonomi, madencilik ve hizmet sayesinde ilerlemiştir. Kanada’da da bitcoin yatırımında bulunan çok sayıda yatırımcı olmuştur. Daha sonra Kanada hükümeti vatandaşlarını bu yatırımlardan korumak istemiştir. Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Clash ve Ethereum haricindeki paralara yatırım sınırlandırıldı. Bu kripto paralara yıl içinde 30.000 dolardan fazla yatırım yapmak yasaklanmıştır.

Firmalar Neden Bitcoin Tercih Ediyor?

Ülke dışında çok fazla yatırımcı bitcoin tercih ediyor. Günümüzde kullanılan nakit ödeme, kredi kartı ile ödeme gibi seçenekler zamanla eskimektedir. İlk olarak bitcoin ile ödeme hızlıdır, zaman kazandırır. Daha sonra para transferi ve havaleler ile uğraşmadan ödeme yapabilirsiniz. Global para transferi uzun sürmektedir. Bitcoin buna hızıyla çözüm üretmiştir. 

Bitcoin’e olan yönelim artınca kullanılan şifreler de çeşitlenmiştir. Çeşitlenen şifrelerin çok zor olması ise çeşitli kripto paraları oluşturmuştur. Bitcoin haricindeki bu çeşitli kripto paralara ‘’altcoin’’ ismi verilmektedir. Solana.SOL, Xrp.XRP, Ethereum.ETH gibi altcoinler oluşmuştur.

Tüm bu kripto para piyasasını takip etmek için en uygun adres morewes.com’dur. Yurt dışına bile hizmet veren global bir sitedir. Müşteri dostudur ve sizi her an her şeyden haberdar eder.

YORUMLAR YAZ