Koçfinans, Üniversiteli Gençlerle Geleceğin Finans Dünyasını Şekillendiriyor

Koçfinans, Üniversiteli Gençlerle Geleceğin Finans Dünyasını Şekillendiriyor

“Finnovate” Koçfinans Fikir Kampı, finans sektörüne yönelik projeler geliştiren üniversite öğrencilerini bir araya getirdi. Koçfinans jürisinin değerlendirmesi sonucunda, birinci olan projeleri geliştiren iki takım, toplamda 40 bin TL’lik para ödülünü kazandı.

Yaklaşık 30 yıldır finansal çözümler sunan Koçfinans, yenilikçi yaklaşımıyla finansman sektöründeki öncülüğünü sürdürüyor. Tüketici finansmanı sektörüne yeni bir soluk getiren Koçfinans, üniversite öğrencileriyle deneyimlerini paylaşmak, onları geliştirmek ve sektörü beslemek amacıyla “Finnovate” Koçfinans Fikir Kampı’nı hayata geçirdi.

İstanbul’daki üniversitelerde öğrenim gören 2. ve 3. sınıf öğrencilerinin katıldığı program, yaklaşık iki ay sürdü. Başvurular arasından seçilen 16 öğrenci, dört takıma ayrılarak birlikte iş fikri ve proje geliştirdi. Finnovate Fikir Kampı’na katılan gençler, bu süreçte Koçfinans’ı yakından tanıma ve tüketici finansmanı dünyasının dinamiklerine hakim olma fırsatı buldu. Koçfinans çalışanlarının gönüllü olarak mentorluk yaptığı programda, gençler takım çalışmasını deneyimledi, kullanıcı deneyimi üzerine eğitim aldı ve bayi ziyaretleri ile satış süreçlerini gözlemledi. Sürecin sonunda, finansman sektörüne katkı sağlayacak, müşteri deneyimi ve yeni teknolojiler gibi konularda inovatif fikirler yaratan gençler, projelerini jüriye sundu. Birinci olan iki proje 40 bin TL, ikinci 20 bin TL ve üçüncü ise 10 bin TL para ödülü kazandı.

Koçfinans BT ve Ar-Ge Direktörü Özlem Ekşioğlu Kumuk, “Demo Day Programı ile başlayan girişimcileri destekleme yolculuğumuza, Finnovate ile devam etmekten ve gençlerin yenilikçi fikirlerine şahit olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Ekşioğlu Kumuk, sözlerine şöyle devam etti: “Koçfinans olarak yenilikçi iş fikirleri ile sektöre ilham olabilecek girişimleri desteklemek bizim için çok kıymetli. Finnovate, 2022’den beri büyük bir ilgiyle karşılanan Demo Day Programı’nın farklı bir versiyonu niteliğinde. Demo Day ile bugüne kadar birçok girişimciyle tanıştık, deneyimlerimizi onlarla paylaşarak güçlü bir sinerji yakaladık. Böylece girişimcilerin yenilikçi bakış açısıyla sektörün gelişimine nasıl katkı sağladığına tanık olduk. Finnovate ile ise geleceğin girişimci adayları olacak gençlere dokunmak, onların bu alandaki yetkinliklerini artırmak ve girişimcilik ekosistemini geliştirmek istedik.”

“Yoğun ilgiyle tamamlanan başvuru süreci sonrasında 16 üniversite öğrencisini programımıza dahil ettik. İki ay boyunca onlarla dirsek temasında çalıştık. Oryantasyon, eğitimler ve bayi ziyaretleri düzenledik. Böylelikle Koçfinans takımının mentorluğunda gençler, sektörü ve değişen dinamikleri gözlemleme fırsatı buldu. Tüm bu gözlemler ve eğitimler sonrasında onlardan geleceğin finans dünyasını şekillendirebilecek fikirler geliştirmelerini istedik. Geliştirilen projeler arasında birinciyi belirlemek jüri üyeleri için oldukça zor oldu. Bu sebeple iki projenin de birinci olmasına karar verdik. Finnovate programı kapsamında gençlerle Koçfinans’ın beslenebileceği ve sektörün gelişebileceği bir ortam yaratmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

YORUMLAR YAZ