Kuveyt Türk ve Token Finansal Teknolojiler, akaryakıt ödemelerinde iş birliği yapıyor.

Kuveyt Türk ve Token Finansal Teknolojiler, akaryakıt ödemelerinde iş birliği yapıyor.

Kuveyt Türk, yenilikçi ürün ve hizmetleriyle tanınan bir kurum olarak, Token Finansal Çözümler ile iş birliği yaparak akaryakıt istasyonlarının ödeme süreçlerini kolaylaştırıyor. Bu iş birliği sayesinde, akaryakıt istasyonları pratik bir şekilde ödeme alırken, müşteriler de hızlı ve güvenli bir şekilde akaryakıt tutarlarını ödeyebilecekleri cihazları POS sistemine entegre ediyorlar.

Bu entegrasyon, POS cihazının satış ve ödeme süreçlerini tek bir cihazda birleştirerek müşterilere kredi kartıyla akaryakıt ödemelerini pratik bir şekilde yapma imkanı sunuyor. 31 Mayıs 2024’e kadar POS başvurusu yapan tüzel müşteriler, %2.49 komisyon oranı veya 24 gün bloke oranı avantajından yararlanacak ve yıl sonuna kadar aidat ücreti ödemeyecekler.

Kuveyt Türk, öncü katılım finans kuruluşu olarak, tüzel ve bireysel müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerine odaklanarak çeşitli iş birliklerine imza atmaya devam ediyor. Token Finansal Teknolojiler tarafından geliştirilen Beko 400 TR ve 1000 TR cihazları, akaryakıt istasyonlarının ödeme süreçlerini kolaylaştırıyor ve Kuveyt Türk POS sistemine entegre ediliyor.

Bu entegrasyon sayesinde müşteriler, akaryakıt istasyonlarında market içindeki ödemelere ek olarak pompa alanında da akaryakıt tutarlarını ödeyebiliyorlar. POS cihazının tek bir cihazda satış ve ödeme süreçlerini birleştiren uygulamasıyla müşteriler, kredi kartıyla temassız, manyetik, çipli işlemlerini kolayca tamamlayabiliyorlar. Bu yeni nesil cihazlar, akaryakıt sektöründe zaman tasarrufu sağlarken müşteri deneyimini olumlu yönde etkiliyor.

Yapılan iş birliği kapsamında 31 Mayıs 2024 tarihine kadar Beko 400 TR ve Beko 1000 TR için Kuveyt Türk’e POS başvurusu yapan tüzel müşteriler, %2.49 komisyon oranı veya 24 gün bloke oranı avantajından yararlanacak ve yıl sonuna kadar aidat ücreti ödemeyecekler.

Kuveyt Türk KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Delipoyraz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sektör dinamiklerini yakından takip ederek yenilikçi ürün ve hizmetler geliştiriyor ve yeni iş birliklerine imza atıyoruz. Yeni nesil ödeme cihazlarından Beko 400 TR ve Beko 1000 TR’yi POS sistemimize entegre ederek müşterilerimizin yenilikçi, hızlı ve güvenilir ödeme sisteminden yararlanmasına olanak sağlıyoruz. Piyasada önemli bir paya sahip olacağını düşündüğümüz modellerle birlikte cihaz sahibi akaryakıt müşterilerimizin POS altyapısını kullanması pazardaki yerimizi ileri taşıyacaktır. Önümüzdeki dönemde de daha güncel modeller ile entegrasyon kurarak müşterilerimizin hayatlarını daha da kolaylaştırmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR YAZ