LC Waikiki, Microsoft’un Yapay Zeka Çözümleriyle Operasyonlarını Geliştiriyor

LC Waikiki, Microsoft’un Yapay Zeka Çözümleriyle Operasyonlarını Geliştiriyor

Türkiye’nin önde gelen perakende moda markası LC Waikiki, operasyonel verimliliği artırmak için Microsoft Türkiye ile iş birliği yaparak yapay zeka tabanlı çözümler geliştiriyor. LC Waikiki, ürün ve koleksiyon planlamada LunaSpark adlı yapay zeka asistanını kullanarak verimliliği artırıyor. LunaSpark, Microsoft’un Azure platformunun OpenAI GPT tabanlı dil modellerini ve şirket dokümanlarını kullanarak, ürün yönetimi ekiplerine destek sağlıyor.

Dil bariyerini aşmak için LC Waikiki, Microsoft Teams platformunda LingoSpark adlı yapay zeka tabanlı çeviri asistanını devreye soktu. LingoSpark, merkez ve yurtdışı mağazalar arasında gerçek zamanlı çeviri hizmeti sunarak iletişimi kolaylaştırıyor. Bu asistan, Microsoft Azure‘un ses ve dil modellerini kullanarak, kullanıcıların kendi dillerinde rahatça konuşmalarını sağlıyor ve konuşmaları anında tercüme ediyor.

Ayrıca, LC Waikiki ve Microsoft Türkiye, yazılım geliştirme süreçlerinde verimliliği artırmak amacıyla Github Copilot’un geliştirilmesinde de birlikte çalıştı. LC Waikiki yazılımcıları, Copilot‘un sunduğu önerilerden faydalanarak üretkenliklerini artırdı. LC Waikiki’de Copilot’un kullanımı %25’e ulaştı ve bu oran giderek artıyor.

LC Waikiki Dijital Dönüşüm ve Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Şerafettin Özer, Microsoft ile olan iş birliklerinin, yapay zeka destekli dijital asistanlar sayesinde verimliliği artırdığını ve uluslararası iletişimi kolaylaştırdığını belirtti. Microsoft Türkiye‘den Elif Acar Özgüner ise, LC Waikiki‘nin ileri teknoloji kullanımıyla tekstil sektöründe örnek teşkil ettiğini ifade etti.

YORUMLAR YAZ