Türk Şirketleri İçin Amerika Pazarına Yönelik Önemli İş Birliği

Türk Şirketleri İçin Amerika Pazarına Yönelik Önemli İş Birliği

YTÜ Yıldız Teknopark ve TOBB Ticaret Merkezleri iş birliğiyle Chicago’da yeni bir ofis açıldı. Bu girişim, ülkenin ihracat kapasitesini artırmayı amaçlayarak girişimciler, iş insanları ve şirketleri Amerika pazarında desteklemeyi hedefliyor. Stratejik bir lokasyonda bulunan bu ofis, potansiyel müşteri eşleştirmesinden ticarileşmeye kadar geniş bir destek yelpazesi sunacak şekilde tasarlandı.

YTÜ Yıldız Teknopark ve TOBB Ticaret Merkezleri arasında imzalanan iş birliği protokolüyle açılan Chicago ofisi, girişimcilere ve iş insanlarına odaklanıyor. YTÜ Yıldız Teknopark Davutpaşa Kampüsü’nde gerçekleştirilen etkinlikte, TOBB Ticaret Merkezleri Genel Müdürü Volkan Palaz ve YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdürü Orhan Tanışman gibi önemli isimler katılım gösterdi. Bu anlaşma, inovasyon, ticarileştirme ve kuluçka merkezi iş birliklerinin yanı sıra şirketlerin BT ve teknoloji sektöründen Chicago aracılığıyla Amerika pazarına açılmasını sağlayacak.

YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdürü Orhan Tanışman, yapılan iş birliğini önemli bir adım olarak değerlendirerek, Türkiye’nin teknolojiyi dünyaya ulaştırma misyonunu vurguladı. Türkiye’nin global arenada başarılı olabilmesi için Amerika gibi büyük pazarlara açılmanın önemine dikkat çekti. Ayrıca, TOBB ile yapılan iş birliğiyle Türk bilgi birikiminin dünyaya yayılmasının hedeflendiğini belirtti.

TOBB Ticaret Merkezleri Genel Müdürü Volkan Palaz ise Türkiye’nin sanayi ve ticaretini temsil eden önemli bir kurum olarak TOBB’un bağımsız ihracat yapmak isteyen firmalara destek verdiğini ifade etti. Amerika gibi rekabetçi bir pazarda başarılı olmanın önemine değinen Palaz, TOBB Ticaret Merkezleri olarak bu hedefe ulaşmak için çeşitli stratejiler geliştirdiklerini aktardı.

TOBB Trade Center Chicago projesiyle Türkiye’den Amerika’da faaliyet göstermek isteyen iş insanlarına ve firmalara destek verdiklerini belirten Palaz, Chicago’da bulunan tesislerinin önemini vurguladı. Bu tesislerin depolama, showroom ve ofis hizmetlerinin yanı sıra Amerika’daki operasyonların merkezi olduğunu söyledi. Gelecekte Amerika’daki başarılarını dünya genelinde de sürdüreceklerini ifade etti.

YORUMLAR YAZ